| andreeaww a întrebat:

am si eu o intrebare ca sa intri la liceu de arta(muzica) din botosani trebuie sa ai voce frumoasa sau poti intra chiar daca ai un pic de voce? si mai am o intrebare sunt cam timida nu prea vorbesc, nu prea cant doar cand sunt singura cum as putea face sa nu mai fiu asa timitda? dau FUNDITA doar sa raspundeti la amandoua intrebari...mersi si scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| IonelaMV a răspuns:

1.Am auzit ca trebuie sa ai un instrument pentru a intra la liceul de muzica, nu conteaza neaparat vocea daca ai un instrument!
2. Timida? Pai cu cantatul eram si eu foarte timida,nu puteam canta in fata cuiva,ma inroseam toata,apoi am inceput incetul cu incetul sa mai cant,unora le place,altora nu,nu sunt nici eu foarte infipta, doar cu prietenii, cu strainii sunt cam rusinoasa, deci incearca sa-ti infigi temerile de a vobi cu cineva, gandeste-te ca nu ai ce pierde!
Bafta! Sper ca te-am ajutat! Fundita? big grin

| andreeaww explică (pentru IonelaMV):

Scuze ca te deranjes problema e ca eu cant doar cu vocea la alt instrument nu stiu sa cant se poate intra si fara instrument? ..si sfat de la punct 2 mersi mult pentru eu

| IonelaMV a răspuns (pentru andreeaww):

Pai NU din pacate nu se poate si pe mine ma supara chestia asta pentru ca ador sa cant! Daca vrei vorbim in privat pentru problema 2! :*

| IonelaMV a răspuns (pentru IonelaMV):

Nu se poate sa vorbim in privat!
Deci la problema 2, poti sa incerci sa fi putin mai rebela,nu prea mult pentru ca te vor crede o increzuta si mare fitoasa,mai incearca sa incepi sa vorbesti! Eu sunt foarte vorbareata cu colegii si poate unii dintre ei ma cred fitoasa,sunt si amuzanta, imit coolegii ceea ce unora li se pare amuzant, incearca sa vorbesti cu ei, sa le arati ca esti o super fata!
Bafta Adreea, pup! :*

| andreeaww explică (pentru IonelaMV):

Mersi mult pentru sfat daca vrei sa mai sa imi mai dai un sfat dar pe privat daca vrei da add la andreuta_madalina33@yahoo.com

6 răspunsuri:
| Lavinuca a răspuns:

Pentru a intra la un liceu de arta[muzica] trebuie sa ai o voce frumoasa sau sa canti la un instument sau sa stii picta sau ceva legat de arta. P.S. la liceurile astea nu intra numai cei cu adevarat talentati. Ca sa nu mai fii timida trebuie sa nu iti pese daca vei spune ceva gresit oricine greseste ca nu suntem perfecti.

| andreeaww explică (pentru Lavinuca):

Scuze chiar mi-a placut sfaturile tale dar mai mult mi-a placut celalalt raspuns