| Lorii3 a întrebat:

Maine trebuie sa cant la muzica si nu am voce. Ce scuze sa inventez ca sa nu mai trebuiasca sa cant?

Răspuns Câştigător
| qMiruq a răspuns:

Clasica scuză: Nu pot cânta am răguşit.
Alte scuze: Nu mă simt în stare să cânt, mă simt foarte deplorabil.
Nu am chef de cântat, sunt în depresii.
Dacă cânt, sparg geamurile, prefer să rămâne intacte.
Sau...cel mai bine să zici adevăru:
Domn/Doamnă profesor/profesoară, nu am voce şi nu-mi place să cânt, mă puteţi asculta vă rog frumos mai bine din teorie?
Înveţi din teorie şi te-ai scos.Multă baftă kiss!

9 răspunsuri:
| HDeNiSaR a răspuns:

Mi-am amintit ca acum 4 ani în generală şi pe mine m-a pus profesorul să cânt dar spre nefericirea mea aveam melodia aleasă nu ştiam nici ton nici nimic
si atunci i-am spus că dacă încep eu să cânt se opreşte traficul, cade Soarele si se desverzesc frunzele.
dar finalul nu a fost unul tare fericit-am luat un 3 de toată frumusetea!laughing

dacă vrei 3 ştii ce ai de făcut!

| BlueViP a răspuns:

Canta asa cum poti. Nu conteaza daca ai voce sau nu.

| BlackWaltz a răspuns:

Hm, pai daca o sa canti prost o sa-ti dea un 5-6 daca nu canti deloc te alegi cu un 3-4. Deci mai bine incearca, n-ai nimic de pierdut.

| Nobody35 a răspuns:

Ca esti racita si te doare gatul thinking

| Roxxy95 a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o scuza, nu toti au voce. Canta cum poti si asta este happy

| ionutionutzica a răspuns:

Pai daca nu ai voce de ce te-a ales?

| ionutionutzica a răspuns:

Rezolvare: Nu te mai duci la scoala

| MEAmy a răspuns:

Pai ii poti zice ca ai racit si te doare foarte tare gatul. oricum depinde de profesoara ta. eu am una care nu ne pune sa cantam singuri decat daca ne oferim noihee hee

| Marius_Oxanii_1991 a răspuns:

Hm,in general sa nu cinti?