| Anushika a întrebat:

Buna, am si eu o întrebare, cineva mi-a spus daca stiu expresia " război fulger ", banuiesc ca nu se referă la războiul mondial! Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Într-un război fulger trupele inamice (superioare tehnologic) cotropesc atât de repede teritoriul unei țări încât aceasta nu mai are timp să riposteze așa cum trebuie și este învinsă foarte ușor.

| Anushika explică (pentru anonim_4396):

Aaa okay, am înțeles, mersi tare mult!

| RAY a răspuns (pentru Anushika):

In fapt razboiul fulger sa numit campania dusa de hitler in al dolea razboi mondial, Blitzkrieg

3 răspunsuri:
| DiyanAndorea a răspuns:

Adica fara amenintari
rapid

la fel ca,, test fulger,, laughing)))