| Eu0909 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei interesati de al doilea razboi mondial: Daca Romania nu intorcea armele si lupta in continuare alaturi de Germania, credeti ca ar fi castigat razboiul Hitler?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da!

7 răspunsuri:
| Donytzu_1698 a răspuns:

Cu siguranta nu. nu cred ca Romania era la acel moment o putere care ave amulte de spus...

| BaronVonBavaria a răspuns:

Iti zic eu ce s-ar fi intamplat daca Romania nu intorcea armele pai daca, castigam razboiul alaturi de nemtii acum traiam boiereste, daca pierdeam alaturi de ei razboiul acum Romaniei ii apartinea Cadrilateru Basarabia Bucovina.(parerea mea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca NU.

| manke a răspuns:

Aici gasesti cateva anecdote legate de al Doilea Razboi Mondial: http://www.poftim-cultura.ro/tag/wwii/

| AdrianaINNA a răspuns:

Poate...

| vanator a răspuns:

Nu clar nu

| EpicMan a răspuns:

In nici un caz, eram (si suntem) o pata pe harta europei cu unul dintre cele mai mari fronturi.Chiar daca am fi dat peste pestisorul de aur si ne-am fi pus dorinta sa ocupam rusia, ramaneau restul tarilor din alianta.