| Alex202020 a întrebat:

:* Am si eu o intrebare. Cum se face repartizarea pe clase la liceu daca sunt doua clase cu acelasi profil? Imi vine greu sa cred ca dupa medii ( intr-o clasa numai olimpici si in-ntruna...) dupa nume nici asta nu pot sa cred...

Răspuns Câştigător
| Theaxniz a răspuns:

Repartizarea se face pe un computer pe data de 16 iulie luand cate un copil si vazand ce optiuni are el daca are loc la liceul pe care la pus la prima optiune il pune acolo daca nu trece la urmatoarea optiune a lui si tot asa.Si sa zicem ca sunt doua clasa cum ai zis tu, sa zicem ca tu ai picat pe locul 34 si prima clasa are 28 de elevi apoi aia sunt prima clasa iar tu ai fi in cealalta clasa care nu este asa buna dar tot la acelasi profil esti.Deci este o clasa mai buna o clasa mai putin buna, dar nu peste tot se intampla sa fie 2 clase...pe 17 iulie afli liceul la care esti repartizat!

| Alex202020 explică (pentru Theaxniz):

Tu in ce clasa esti?

| Theaxniz a răspuns (pentru Alex202020):

Am terminat a 8-a si examenele big grin

| Alex202020 explică (pentru Theaxniz):

Eu am media cu care pot sa intru la liceu 8.37 iar la liceul unde vreau eu sa intru sunt 30 de locuri si ultima medie care s-a intrat anul' trecut a fost 7.55... Ce crezi ma pot afla prin cei 30?

| Theaxniz a răspuns (pentru Alex202020):

Depinde! Pentru ca anul acesta s-a copiat au fost usoare si cei slabi au putut lua note mari sper sa intri, la ce profil, ca daca merg foarte multi acolo e greu oricum media ta este destul de buna!

5 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Aleatoriu se face.