| olicika a întrebat:

am si eu o intrebare la voi daca se poate, deci cu vreo 3 saptamini in urma eu cu prietenul meu, am avut ceva intim el ma atins cu penisul de vagin, si am ajuns la aceea el a vrut sa ejacueze, el sa tinut si a ejacuat pe spatele meu, e posibil sa ramas ceva sperma in vaginul meu, daca el repede la scos si plus la asta sunt virgina doar virginitatea este o protectie dea nu intra spermatozoizii, se poate sa ramas insarcinata? nu ma pot linisti nici de cum! va rog raspundeti cit mai repede!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina nu mai esti fiindca ai avut contact sexual. Oricum, himenul nu ofera nici un pic de protectie impotriva sarcinii. E foarte confuz ce spui tu, dar eu cred ca a ajuns sperma in vagin, asa incat daca erai intr-o zi fertila e foarte posibil sa fi ramas insarcinata. Calculeaza-ti perioada fertila (zilele 10-16 numarand din prima zi de sangerare) si vezi si tu daca te incadrezio. Si linisteste-te, un copil e o binecuvantare si, daca esti insarcinata, nu faci decat sa il stresezi pe micut in primele lui zile de viata.

nony
| nony a răspuns:

A ejaculat pe spatele tau rolling on the floor? Da nu inteleg, de ce nu a ejaculat langa tine, si a ejaculat pe tine thinking si daca tot va jucati de-a mama si de-a tata de ce nu si-a tras si el un plastic de obicei numit ¨prezervativ¨ peste penis? greu cu plasticu nu.doamne fereste.laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Draga mea de obicei in astfel de situatii, prietenul, daca e prieten adevarat te protejeaza, are grija sa nu ti se intample ceva rau. Din cate vad eu ''prietenul '' nu prea a facut asa ceva. Nu stiu ce varsta ai dar ai grija spune-i prietenului tau ca exista prezervativ. Spui ca esti virgina si ne intrebi daca e posibil sa fi ramas ceva sperma in vaginul tau daca el repede l-a scos. L-a scos de unde, daca esti virgina, si de unde sperma in vagin ...Nu prea esti cinstita cu noi sa putem sa iti raspundem si noi...

| Psihoyounger a răspuns:

Mergi la medic! E cel mai bun sfat!

Psihoyounger

mariana
| mariana a răspuns:

Draga mea virginitatea nu te protejeaza, pentru ca himenul are o mica deschidere, prin care sangele produs in timpul ciclului menstrual, poate sa fie evacuat si pe aceiasi cale ar putea sa patrunda si spermatozoizii. Mai mult inca himenul este pozitionat la cca 0, 5 cm de intrarea in vagin si daca v-ati "jucat" in aceea zona, este posibil ca lichidul seminal sa fi ajuns la intrarea in vagin, ori chiar sperma, asa ca trebuie sa astepti sa-ti vina ciclul menstrual si atunci vei avea confirmarea daca esti sau nu gravida. Daca partenerul tau a introdus penisul in vaginul tau, este posibil chiar sa fi fost deflorata, lucru ce este absolut posibil pentru ca asa cum am precizat mai sus, himenul (membrana care acopere vaginul tau) sa fi fost perforat pentru ca, este foarte aproape de intrarea in vagin si cum este posibil sa fi patruns penisul in vaginul tau mai mult decat crezi, virginitatea ta este discutabila.
Chiar daca nu ati avut un contact sexual integral, poate tu nici nu ai ajuns sa fii satisfacuta (sa ai orgasm), este posibil ca sa te mai si imbolnavesti de ceva boala venerica, de hepatita virala sau chiar de SIDA, pentru ca este obligatoriu sa folosesti protectie in timpul actului sexual, respectiv pertenerul tau sa aiba prezervativ. Nu te "juca cu focul" daca nu esti pregatita sa nasti si sa cresti un copil, asteapta sa ai maturitatea fizica si psihica necesara pentru a acumula acele cunostinte si din domeniul sexual, care te pot ajuta sa te feresti de necazuri. Sa fii sanatoasa si sa fii iubita.

| dicualex a răspuns:

Daca zici ca el a ejaculat pe spatele tau., cel mai posibil nu cred ca ar fi avut cum sa ramana sperma in vagin. da daca esti minora trebuia sa te gandesti inainte de asta si sa luati un prezervativ. nu te ingrijora eu zic ca esti bine

| wannabe a răspuns:

Nu cred ca ai fi insarcinata oh go on. intreaba-l pe el fix cum a fost. cand i-a venit sa ejaculeze. si cand si-a dat drumul straight face

Răspuns utilizator avertizat
| florar a răspuns:

Virginitatea nu e o protectie, dar nu te alarma, asteapta prima menstruatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un ginecolog