| Marrianna a întrebat:

Am si eu o intrebare la voi si sper sa ma ajutati. Eu m-am casatorit, nu de foarte mult timp cu un cetatean arab. Cand ne-am cunoscut si am stat impreuna cam 2 luni asa. totul a fost atat de frumos si atat de romantic, incat parca nimic nu avea sa se intample. Dar, exact dupa ce m-am casatorit cu el in acte, totul s-a schimbat radical si pot sa zic ca pe langa certurile dezastruoase care exista intre noi, au aparut si bataile. Chiar el mi a zis ca nu mai este aceeasi persoana cu care eu m-am intalnit prima data si ca acum trebuie sa fac exact, dar exact ce imi zice el. Adica, el vrea ca eu sa fiu supusa pentru el si de fapt, eu nu insemn nimic pentru el. Este foarte furios, o persoana dura. Daca as vrea sa divortez de el este posibil? Adica chiar daca el nu vrea? Si totusi, noi suntem casatoriti doar de 5 luni adica nu de foarte mult. Va rog frumos sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iei avocat si cu asta basta! Poti sa-i faci reclamatie si la politie, de ce sa-ti fie frica, ameninta-l cu expulzarea sa vezi cum te lasa in pace, sa mearga la el in tara sa-si bata femeile

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Poti divorta de el.Nu conteaza de cand sunteti impreuna. Daca te ia in tara la el drepturile femeii se schimba vis-a-vis de divort.

| DiamondShine a răspuns:

Numai daca i-ti va acorda divortul o sa poti fi iarasi o femeie libera.Trebuia sa te gandesti mai bine inainte sa faci pasul asta, in fond si la urma urmei nu va legau niste acte, acestea doar au inrautatit situatia.Nu conteaza de cat timp esti casatorita cu el, ca esti de o zi ca esti de 10 ani e acelasi lucru.Foarte greu ai sa obti divortul daca nu o sa fiti de comun acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu poti divorta? Nepotrivire de caracter, acum trebuie sa te intreb ceva, unde ati facut cununia civila?

| Marrianna explică (pentru anonim_4396):

Aici in Romania... la starea civila happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marrianna):

Iti iei avocat si cu asta basta! Poti sa-i faci reclamatie si la politie, de ce sa-ti fie frica, ameninta-l cu expulzarea sa vezi cum te lasa in pace, sa mearga la el in tara sa-si bata femeile

Răspuns utilizator avertizat
| PerianuPaula99 a răspuns:

Numai daca i-ti va acorda divortul o sa poti fi iarasi o femeie libera.

| aliipt99 a răspuns:

Sunt cu un baiat Arab si la fel si mie mi se pare wow. Sper sa nu fie acelasi caz si sa rezolvi prin divort cu ajutorul unui avocat. Succes!

| meowlis a răspuns:

Ai apelat la politie?