| Mirunaaaa a întrebat:

Buna! Am si eu o intrebare legata pe pesti de acvariu ( mai degraba legata de acvariu ). Am plantat multe... plante in acvariu si am o intrebare big grin CUm mai schimb apa de acolo? big grin AM doar 14 ani si inca invat.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Iei un furtunas si o galetica, pui un capat al furtunasului aproape de fundul acvariului, sugi usor la celalalt capat si cand vine apa ii dai drumul in galetica, postata sub acvariu.In timp ce curge apa, plimbi capatul din acvariu aproape de fund, ca sa absoarba si mizeria de acolo.Ai grija sa nu absorbi puii de pesti sau nisip. Furtunul trebuie sa aiba debit mic, cam cat un creion, ca sa absoarba incet.Nu e bine sa schimbi mai mult de jumatate din apa, completeaza cu apa pe care ai tinut-o la temperatura camerei 2-3 ore.Bafta!

1 răspuns:
| TheLastCookie a răspuns:

Toarn-o in cada si pune alta de la robinet! Funda?