| XxIulyLovexX a întrebat:

Am si eu o intrebare sau mai exact o problema la care nu am nici o idee cum s-o rezolv. Deci, mie imi place de un prieten din copilarie ne cunoastem de la gradinita, este in aceeasi clasa cu mine si avem aceiasi varsta. Problema este ca noi ne intelegeam foarte bine si acum avem 2 colege noi. Ambele se inteleg excelent cu el si de acum o luna a inceput sa se distanteze de mine in sensul ca nu mai imi spune nimic, nu mai sta apropae deloc cu mine, nu mai vorbeste aproape deloc cu mine, dar, cu cele 2 fete noi se comporta de parca se cunosc de la 1 an. Da, stiu ca sunt geloasa si imi mai imaginez lucruri dar comportamentul lui e real. Acum doua saptamani eram impreuna la organizarea unui bal dar el chiar in ziua balului a zis ca nu mai vrea sa fie la organizare cu mine iar apoi l-am intrebat daca vorbeste serios si s-a uitat lung la mine si a zis sa ma relaxez ca doar glumeste. Dar in seara balului m-a lasat balta si a stat tot timpul cu cele 2 fete... Acum intrebarea mea este daca o place pe una dintre ele sau chiar pe amandoua? Pe mine stiu ca nu ma place pentru ca le-a zis la toti care au intrebat ca nu ma place( ei au intrebat pentru ca se comporta dragut cu mine si parea ca flirteaza cu mine de multe ori). Si mai am o intrebare. Oare este vreo sansa sa-l fac sa ma placa sau exista cel putin o scanteie pentru mine din partea lui?

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Bună.
,, ca nu ma place( ei au intrebat pentru ca se comporta dragut cu mine si parea ca flirteaza cu mine de multe ori)."de aici totul se clarifică.se poartă drăguţ cu tine, dar cu toate astea, răspunde cu,, nu"la întrebarea,, îţi place de ea?". asta nu neapărat pentru că nu te place.ci pentru că,probabil îi este ruşine să o spună. asta nu e ceva rău.şi poate că le bagă în seamă pe cele două fete ca să te facă geloasă.sau probabil doar ca să mai intri din când în când în vorbă cu el (din gelozie laughing ),pentru că probabil îi este dor de acele momente petrecute cu tine.
aşa că,alege-ţi o zi în care să vorbeşti deschis cu el despre tot ce s-a întâmplat în ultimul timp.şi,îl rogi să fie sincer în tot ce spune, fiindcă altfel rupi prietenia cu el.(nu este neapărat nevoie să o faci, dar ca să îl faci să spună).îl vei convinge, dacă insişti să vorbească deschis cu tine.şi aşa, totul va ieşi la iveală.
Multă baftă!puppy dog eyes

| XxIulyLovexX explică (pentru NoNameJunior):

Multumesc de sfat! O sa incerc sa vorbesc cu el deshis intr-o zi. Doar ca trebuie sa gasesc o zi in care nu e inconjurat tot timpul de ptrietenii lui. Ai putea sa-mi dai niste sfaturi in legatura cu gasirea unui moment potrivit de discutat? P.S: dupa ore nu are timp pentru ca are antrenamente la hanbal si la scoala nu prea stiu cand as putea gasi un moment bun. Multumesc din nou pentru ca m-ai lamurit un pic cu sitatia in care sunt.Chiar nu stiam ce s-a intamplat

| NoNameJunior a răspuns (pentru XxIulyLovexX):

Plăcerea mea. şi, chiar dacă este încojurat de fete, îi poţi face semn să vină 2 minute să îl întrebi dacă vă puteţi întâlni în parc.sau,dacă nu poate, după antrenamente să vii acasă la el sau invers.şi apoi discutaţi.
sper că o să funcţioneze thinking

| XxIulyLovexX explică (pentru NoNameJunior):

Multumesc din nou de sfaturi! Si eu sper sa functioneze

4 răspunsuri:
| Mariiiiiiiiian a răspuns:

Serios?raised eyebrowsde ex : la mine daca ar veni un coleg/colega sa ma intrebe daca imi place o fata, eu as zice...da?raised eyebrows.pai, toata scoala ar afla dupa, si ar fi jenant.cred ca cel mai bine ar trebui sa mai vorbesti cu el p mess/fb, sa va reimprieteniti, sa iesiti in oras ca prieteni, colegi si dupa totul va fi ca inainte sau mai bine...tongue