| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: sunt niste site-uri si trebuie sa dai click pe textul verde si te redirectioneaza spre o pagina... Am intrebat persoana si a spus ca face bani. Puteti sa imi spuneti si mie daca imi pot creea un asemenea site? Si daca da, va rog sa-mi spuneti cum big grin.

1 răspuns:
| julijulia a răspuns:

Persoana respectiva de care zici face bani din reclamele afișate pe site-ul sau, reclame fie la alte site-uri fie la diferite produse. Este foarte complicat sa creezi un site în primul rând, dacă l-ai creat este foarte greu sa atragi vizitatori care sa iți acceseze reclamele de pe site ca tu sa faci bani. Este foarte multa munca. Dar dacă iți place sa stai la calculator poți sa încerci. Dacă nu faci la scoală Informatica / IT iți poți lua o carte de care te învață sa creezi pagini web sau poți cauta pe internet. IT este un domeniu în care poți câștiga multi bani, dacă iți place sa lucrezi la calculator.