| AnnyXD a întrebat:

:* Am si eu o intrebare. Trebuie sa plec la mare si fix in perioada aia trebuie sa imi vina sad... am auzit de niste pastile pentru intarzierea menstruatiei, or fi bune de ceva, reactii adverse? Si daca stiti cum se numesc si cat costa. Sau m-am gandit si la O.B.-uri dar inca sunt domnisoara si cica te poti dezvirgina singura de la ele, e adevarat?
Dau funda pentru cel mai bun raspuns :* si multumesc.

Răspuns Câştigător
| Alice789 a răspuns:

Iti sugerez sa nu iei pastile hormonale, pentru ca iti poti da total peste cap organismul, mai ales daca ai ciclul regulat, chiar nu are rost. Am auzit ca o tipa lua vitamina k iv (e un coagulant) nu recomant decat daca ai o asistenta sa ti-l faca, doamne fereste sa te injectezi singura. Oricum, cel mai la indemana e sa iei mult calciu, sangerarea nu mai e atat de abundenta si se opreste mai repede. N te dezvirginezi singura de la OB-uri, stai linistita, himenul este elastic si exista oricum marimi diverse, iti recomand cele foarte subtiri(sunt cam cat un creion). O.B.-urile sunt super cand vine vorba de asta, nu te patezi nu se observa, nu are rost sa iei cine stie ce pastile. Cumpara niste calciu si niste OB-uri si mergi linistita la mare.

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

Nu se supără marea neagră dacă o faci roșie.