| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mare problema. Mi-am facut prieten si m-am decis sa-i spun mamei chiar daca nu sunt foarte apropiata de ea, in toate circumstantele mi-a zis sa ma despart de el deoarece parintii nostri nu se inteleg, iar uneori ma mai prinde vorbind la telefon cu el si-mi spune sa termin odata cu el dar eu nu vreau asta pentru ca e singurul baiat la care tin ce ma fac sa-i schimb parerea asta lui mama? si inca ceva ea spune ca daca afla tata ( vitreg ) iese scandal dar nu inteleg de ce!
va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Carlaaa a răspuns:

Daca intr-adevar este vorba de ceva serios intre voi doi, eu zic sa nu renunti si sa le demonstrezi tuturor ca a meritat sa lupti pentru baiatul acela.
Asa sunt toate mamele, daca ar fi dupa parinti... am sta inchise intr-o manastire pana la 20 de ani si nici cand am iesi de acolo nu ne-ar considera suficient de mature.
Explica-i ca esti constienta de faptul ca iti vrea binele, dar daca ea era la varsta ta, ar fi procedat la fel.
Noi nu o cunoastem... noi putem spune doar pareri. asa. din cate ne-ai spus.Stiu ca nu este un site in care sa dai detalii. Doar cu atat te pot ajuta din pacate.
Lupta pentru el, abia dupa ce vezi ca merita acest lucru.
Vorbeste si cu el pe tema asta.
Bafta!

3 răspunsuri:
| Carlaaa a răspuns:

Nu ai pentru ce. Desi nu ne cunoastem. Va doresc tot binele din lume! Aveti grija si luptati pentru relatia asta.
Dar aveti grija sa nu va puneti rau cu toata lumea.
Cautati-va si aliati mai maturi care sa va fie de folos in,, razboiul" cu parintii.

| ionutzel04 a răspuns:

Mai lasa sa treaca timpul un pic si apoi adul pe la tine pe acasa, desigur daca cu mai multe fete, nu doar tu cu el si ei o sa se obisnuiasca incet

| Adda_5686 a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator dar la mine problema era ca el era prea mare (eu 14 el 18). La inceput mama a avut aceeasi reactie.sa ma despart de el dar am incercat sa-i explic cat tin la el si probabil a inteles ca fie ca vrea fie ca nu eu tot voi fi cu el. Acum a trecut aproape un an de cand suntem impreuna si evident ca s-a obisnuit cu ideea

baftawinking