| lila40 a întrebat:

Am şi eu o mare problemă,probabil aceeaşi ca a tuturor adolescenţilor : părinţii.
Vine vara şi cum eu stau la mare o să vreau şi eu să mă duc cu prietenii la plajă,să mă distrez,la piscina şi alte chestii.Dar,se pare că părinţii mei nu prea agreează acest lucru.e adevărat,nu i-am întrebat dar după reacţiile pe care le-au avut de fiecare dată când am vrut să merg undeva,e de înţeles.O să vă dau un exemplu : anul trecut,tot aşa,prin vară, am vorbit cu o prietenă să mergem într-un părculeţ din apropiere şi i-am spus mamei şi mi-a zis ' Ce să faceţi voi acolo? Să staţi ca două tâmpite pe o bancă.'. M-a uimit acest lucru deoarece nu mă aşteptam la o asemenea replică.E ciudat şi în acelaşi timp frustrant să vezi cum alţi adolescenţi sau chiar copii mai mici ca tine se duc la plajă cu prietenii, se distrează vara..anul acesta am întâlnit o persoană care mi-a devenit foarte apropiată şi m-a întrebat zilele trecute dacă osă mergem la plajă şi i-am spus că da,dar în interiorul meu ştiam că nu o să mă lase părinţii.e chiar absurd şi mă simt prost. Ceva sfaturi în legătură cu această problemă? Şi vă rog să nu îmi propuneţi să vorbesc cu ei pentru că nu se poate, nu m-ar înţelege.
PS:Sunt o elevă destul de bună, de exemplu din 4 teze pe care le-am dat, doar la una am luat 9 şi la celelalte 10, şi am note mari, nu înţeleg acest refuz al părinţiilor de a îmi acorda mai multă libertate..nu vreau să îmi petrec cei mai frumoşi ani în casă.
Mulţumesc anticipat happy

1 răspuns:
| tibimessi a răspuns:

Spunele parintilor tai ca ai nevoie sa te recreezi...Nu mai esti mica...e adevarat ca ei iti vor doar binele dar vrandu-ti binrele uneori iti fac rau. Vorbeste cu ei! Sper ca ti-am fost de foloshappy