| iulia_5625 a întrebat:

Buna:*am si eu o mica problemastraight facesunt clasa a 11a, iar in clasa a 10 m-am mutat la alt liceu din cauza ca sa desfintat liceul unde eram eu(era un liceu particular), prima data am avut o parere foarte buna despre noii mei colegi, imi placea mult de ei, credeam ca sunt colegii la care visam mereu sa ii am.Toata clasa a 10 a fost frumoasa, pana la inceput de clasa a 11 a cand am constatat ca s-au schimbat enormstraight facenumai sunt cei pe care i-am cunoscut atunci.Au inceput sa ma insulte, sa imi vorbeasca urat, sa ma faca de ras in fata claseistraight facesi plus ca in clasa am si un coleg de care imi place si pic prost si in fata lui cand vede cum ma trateaza colegii.De multe ori m-am certat cu ei si le-am spus sa ma lase in pace, i-am zis si dirigintei si degeaba tot la fel sunt.straight faceAm incercat sa imi iau transferu ca sa ma mut la alt liceu, dar nu a vrut sa mi-l dea directoru si tot aici trebuie sa raman.Nu ii mai suport, ma gandesc ca mai am inca un an jumate cu eisad, fiecare zi de scoala pentru mine e un >cosmarce as putea face? Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Heyy:XBuna! Prin aceasta situatie trec si eu exact aceeasi. Faza este ca eu sunt in clasa a 9 a. La inceput toate bune si frumoase. Dupa o perioada de timp nu imi mai venea sa ma scol sa ma duc la liceu deoarece stiam ca voi avea o zi ingrozitoare ca toate pana atunci.Am vorbit si cu d-na diriginta pentru ca un coleg continue sa ma sacaie.Si acum astept sa vedem ce masuri i-a d-na diriginta. Daca ai incercat cu d-na diriginta sa vina unul din parinti sa vorbeasca cu directoare sau daca ai un prIETEN care te poate ajuta ( sa se ia putin de ei, sa te apere dar sa nu isi creeze probleme). SUcces