| Alice257 a întrebat:

Hei! Am o dilema sa ii spun asa. De ce daca sunt sefa clasei si sunt preferata dirigintei toti colegii ma urasc? Eu nu ma inteleg bine cu nici un coleg decat cu colegul de banca. sad

Răspuns Câştigător
| Zazy a răspuns:

Ce face gelozia din om... Crede-mă, ar vrea ei să fie în locul tău. Nu te lăsa călcată în picioare! Dacă ai fost aleasă ca şefa clasei, înseamnă că eşti o fată responsabilă şi deşteaptă. Nu toţi au aceste calităţi. Ei cred că eşti favorizată, şi că primeşti note bune doar pentru că eşti şefă. Dar nu-i aşa. Iar în caz că i-ai pârât, asta e. Pân' la urmă aşa e ''serviciul''. N-ai ce face. dacă se bat 2 băieţi în clasă, tu îi laşi? Nu. Trebuie să îi pârăşti, ca să nu se ajungă la ceva grav. Cum am mai spus, eşti o persoană puternică şi nu te lăsa călcată în picioare de nişte copii invidioşi. NIMENI NU ÎŢI ESTE PRIETEN. Nici eu nu eram de acord cu ideea, dar trebuie să te obişnuieşti.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca au toti impresia ca vei fi favorizata la note si vei lua mereu rezultate mai bune fara sa faci nimic.

| IsabelaIssa a răspuns:

E normal. ai mai vazut tu pe cineva sa isi iubeasca "sefii"? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invidia asta.

| KateMiddleton a răspuns:

Hai ca la mine a fost fix asa cind am fost sefa clasei.Deci,oamenii au un instinct care deseori inspira ura celora de la putere.Nu e vine, ta, e pura invidie din partea lor si astfel ei o rasfring asupra ta.
Nu-ti face griji! Bafta!

| GoldenKing a răspuns:

Pentru ca probabil i-ai parat sau ei considera ca i-ai parat, eu stiu!? Oricum nu ii baga in seama..si eu sunt la fel, nu ma inteleg decat cu vreo 2-3 colegi si restul pauza.
P.S:Nu sunt seful clasei big grin