| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am si eu o problema, am devenit foarte nervos in ultimul timp adica ma enervez din cele mai banale chestii care exista, cu mama ma cert din 5 in 5 minute, nu mai pot sa gandesc cum trebuie si devin din ce in ce mai irascibil, Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti musti limba, in loc sa te certi.
Cand ai nervi, du-te si pune-te sub dusul cu apa rece, face bine, invigoreaza!

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru Violleta2022):

Crede-ma am incercat, si nu pot sa ma descarc doar taindu-mi mainile cu lama

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

Nu stiu daca ti-am mai spus tie sau poate altuia, dar ti-as putea recomanda niste Vitamina B6 de 200mg (adica super strong), luate cate 1 pastile de 2-3 ori pe zi. In 2-3 zile esti alt om, mai calm, mai linistit, mai potolit!
Nu cumpara Vitamina B compex sau alte B-uri ca nu sunt bune sau au B6 in conetectratie foarte mica, ori tu ai nevoied e mega concentratie la nivelul asta.
Nu te speria, Vitaminele nu au efecte secundare, iar B6 fiind solubila in apa, orice surpuls se elimina prin urina.

| Doub a răspuns:

Hormonii
încerci să te controlezi, multă ambiţie şi determinare

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Stiu cum e man... Ce pot sa iti recomand e sa faci sport. Bagi flotari, alergari si abdomene pana nu mai poti. ( Iti spun din proprie experiența )