| miranda a întrebat:

Am si eu o problema. As vrea sa-mi fac un tatuaj temporar dar nu stiu cum. Cand am fost la mare mi-am facut unul. Tipul care mi l-a facut a conturat modelul ales pe o foaie de calc si mi-a pus pe piele ceva deodorant solid dupa care a lipit foaia. Tatuajul s-a imprimat si apoi l-a umplut cu vopsea. Problema mea este ca nu reusesc sa fac sa se imprime tatuajul. L-am desenat pe o foaie de calc si cu pix cu gel si am incercat si cu marker. Si nu se imprima pe piele chiar daca dau cu deodorant solid inainte. Nu stiti, trebuie ceva marker sau pix special? Vopsea am, dar nu reusesc sa imprim modelul. Ce ziceti?

3 răspunsuri:
| UNomBATRAN a răspuns:

DUPA CE te mariti e fff probabil sa ai parte de multe tatuaje (temporare bineinteles!)asa draga mea ca ai destul timp sa iti alegi si mudelul! nu te grabi!

| banane a răspuns:

Dupa ce ai desenat conturul pe foaia de calc foloseste o foaie de indigo cu indigoul spre foaie si mai traseaza conturul odata

| Sanchi_Cristian_1994 a răspuns:

Nu merge cu foaia indigo