| IAmSoDifferent a întrebat:

Am fost la mare si mi-am facut un tatuaj din acela temporar cu Henna, cea care mi-a facut tatuajul, cand l-a preparat, avea o pasta alba intr-un tub si a pus peste planta, stie cineva de unde pot cumpara acea pasta? Henna, am citit pe net ca se gaseste la farmacie, deci asta nu e o problema. A, dar foaia aceea pe care desenezi si pui desenul cu ea unde vrei sa faci tatuajul?

5 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Hartie de calc?

| IAmSoDifferent explică (pentru Ottakringer):

Calc?

| IAmSoDifferent explică (pentru Ottakringer):

Ok, si pasta aceea?

| Ottakringer a răspuns (pentru IAmSoDifferent):

Henna este o planta, care in amestec cu alte ingrediente naturale, dupa o reteta indiana, rezulta pasta de Henna. Aceasta pasta este aplicata cu pensula sub forma de desen decorativ pe corp, iar dupa un timp (cel putin 3-4 ore) este spalata, lasand pielea colorata in rosu sau maroniu inchis in forma desenului care a fost aplicat. Dureaza intre 10 si 20 de zile, in functie de pigmentul fiecaruia.

De aici cumperi pudra de henna : http://www.naturaplant.ro/produse/2286/Hena_pudra_coloranta

Si aici ai un tutorial : http://www.hennaromania.ro/......temporare/