| Adela50 a întrebat:

Am si eu o problema`happy
Cum s`o conving pe mama sa ma lase la ruga la o prietena[pe care n`o prea are la suflet]. Cel mai bun raspuns funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheamo pe fata aceasta la tine intr-o zi, sa o cunoasca mama ta mai bine si sa se imprieteneasca cu maicata, evenmtual sa vinA CU O FLOARE LA MAICATA si apoi poate parerea ei se va schimba. Urat din partea ei ca nu te laasa, tu care esti fiica ei, incearca sa ii castigi mai mult increderea, si te va lasa mai libera.

Nu stiu daca te va lasa sau nu, dar nu uita ca mama ta iti vrea numai binele, incearca sa o asculti

Nu iti mai fa probeme, daca acele planuri se duc pe apa sambetei sau nu este cel mai neimportant. Important este ca voi veti fi in contnuare prietene. Incearca sa o convingi facand treburi prin casa, sau ce sti tu ca ii place mamei tale. Te pup iubita>:d< Ai grija de tinekisskiss

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff...cam greu... poti sa ii spui ca dormi la altcineva sau sa discute maicata personal cu ea. explica-i ca nu patesti nimic si ca vei fi in regula. spune-i ca e o prietena foarte buna si s-ar supara daca nu te-ai duce spune-i ca merg mai multi.succes scumpakisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i sa vina la tine pentru ca mama ta sa o cunoasca si poate isi va schimba parerea fata de ea sh te va lasa nu are de unde sa o judece daca nu a cunoscut-o inca nu dupa gura lumii:*:*:*:*