| roxyana03 a întrebat:

Buna

Am si eu o problema

Dau funda si vot cine ma ajuta

Sambata am intrat intr'o relatie cu un baiat el este prieten foarte bun cu fratii mei il cunosteam de mult pe baiat de cand eram mica, el lucreaza la un bar acum, si am fost pe acoloo si uite ca am intrat intr'o relatie cu el. ei el mi-a zis ieri ca: "vrea sa luam o pauza, cand s-a combinat cu mine a inceput dintr'o prostie si acum ii plac fooarte mult si nu vrea sa ma dezamageasca ca el este un baiat mai rebel etc etc, si vrea sa il las o saptamana sa iisi puna in ordine gandurile etc etc am sat cu el foarte putin 5zile...dar in 5zile e primul baiat care imi este foarte greu fara el, mi'e dor de el;, foarte dor.eu nu i-am zis decat "ca imi va fi greu fara el pentru ca ma obisnuit cu el,si ca il las sa se gandeasca, lom pauza si vorbim dupa." nu am mai iesit in calea lui deloc, nu mai trec pe langa barul lui, o iau pe partea cealalanta.azi i-am trimis acum seara un mesaj cu "cf? pup" atat si nu mi; a raspunsnici inainte nu raspundea. raspundea dar greu aseara dupa cea ne'am desp i-am zis "Noapte buna" si mi-a trimis inapoi mesaj "Noapte buna scumpo.t puup"

Nu stiu ce sa-i zic sau sal mai caut

Ajutati-ma voi va rooog

IMI CER SCZ PT SCRIS NU IMI MERGE TASTATURA

Va puupp

3 răspunsuri:
| Cici4Mici a răspuns:

Ce sa zic..lasa-l sa se mai gandeasca ceva timp si daca vezi ca nu da niciun semn du-te la el si intreaba-l daca s-a gandit. Daca nu m-ai poti rezista trimitei un mesaj de genul"Buna, ce mai faci?, te-ai mai gandit?"Dupa parerea mea poate a vrut sa luati o pauza deoarece poate ii este frica sa nu dea gres si sa te piarda, tot ce se poate.Iti urez mult succes

| τττ a răspuns:

Atunci cand ti-a spus sa nu mai vb.pt 5 zile trebuia sa il intrebi de ce vrea sa ia o pauza! Dar nu are nimic...intreba-l printr-un sms de ce a luat aceasta decizie! Oricum,e decizia lui si trebuie respectata. Ori ii e cam rusine sa vorbeasca cu tine si e cam timid,ori a gasit pe alta(desii nu cred ca a gasit pe alta) ori... mai rau straight face daca tot ii trimiti mesaje, trimite-i unul in care sa zici exact asa :,, Buna! Cf, pui(sau ce porecla i-ai dat tu)? Mi-e foarte dor de tine. Nu te supara, dar care este motivul sa ne despartim pt.cateva zile?".
Secreutl e sa nu-l presezi cu mesaje, va crede ca esti obsedata de el!
Succes si o zi buna!

| MariaChrii a răspuns:

Oke lasa-l un pic sa se gandeasca daca ti-a raspuns la msg inseamna ca e bine ar mai treci pe la bar si daca te baga in seamna ai rez dar daca nu il mai lasi oricum maqi stai 2-3 zile in asteptare si daca nu da nici un semn te duci tu la el