| LetMeLoveYou a întrebat:

Am si eu o.problema.nu stiut dk se poate numi chiar problemahee hee. Imi place un fost coleg.tocmai am terminat clasa a a8a.baiatul asta nu mi-a placut pana acum, dar in ultimele 2 saptamani de scoala am inceput sa il simpatizez din ce in ce mai mult.acum pot spune chiar ca tin la el. dar el are prietena[credbig grin]...si nu stiu ce parere are despre mine[si nu stiu cum sa aflu] nu stiu daca ar vrea sa fie cu mine. dar totusi nu pot sa ii spun ca il plac[mi se pare rusinos, penibil]. as vrea sa ii dau se inteles ca il plac. dar cum? ajutati`ma si pe minehappy.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in vorba cu el, gaseste un subiect de discutie comun, imprieteneste-te cu el si o sa fie doar o problema de timp pana cand vei sti tot ce ai nevoie sa stiihappy

8 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Intai afla daca are prietena, pai vorbeste cu el, dupa il intrebi daca mai are prietena.Il poti pune pe un prieten de.al lui sa il intrebe daca te place si ce parere are despre tine, si dupa ii poti spune tu ca il placi happy

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Nu stiu daca ai spus:fost coleg"insemna ca macar id lui il ai incerca sa vb cat mai mult cu el pe messhappyhappyhappypoate merge>ia-l usor vorbiti depre hobiuri, ce va place sa faceti si poate se leaga cevahappyiti urez baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum, de la prima discutie pe care o sa o ai cu el fata in fata, el o sa isi dea seama din felul cum il privesti(inevitabil), si daca e baiat destept atunci o sa stie ce are de facutmdaca o sa te placa o sa iti spuna sau o sa schiteze vreun gest care o sa dea de inteles lucrul asta, si daca nu te place tot cam asa, o sa se dea de gol cumva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu putin ajutor plsss
imi place mult un baiat el stie ca il plac dar pfffff... e cam timidcrying am vb cu niste prieteni sa ma ajute si inca nu am niciun rezultatcrying el vorbeste cu mine dar eu raman balocata cand il vad ce sa ii zic? despre ce sa discutam ca sa imi ceara prietenia... dar. oare ma placethinking
va rog un raspuns[plsssss]. multumesckiss

| sweetgirl9 a răspuns:

Vezi daca merita si dupa vei sti ce sa faci
daca merita afla daca are prietena, date pe langa el, vorbiti incearca mereu sa antrenezi subiectul discutiei si bate apropouri

| LetMeLoveYou explică:

Da am idu` lui. dar nu stiut cum sa ma bag in vorba cu el. ce sa ii spunstraight facestraight face...nu stiu cum sa ii daw de inteles ca il plac[fara sa ii spun direct eu sau altcv...cred ca as pica proston the phone. oricum va multumesc mult pentru sfaturi>big grin

| LetMeLoveYou explică:

Sincer mi`e cam teamahee hee.big grin

| LetMeLoveYou explică:

Va multumescbig hug
mai astept sfaturibatting eyelashes