| alexa96 a întrebat:

Am si eu o problema, trebuie sa fac o compunere despre o furtuna de toamna insa nu am nici o idee.Cine poate sa ma ajute cu o compunere sau sa-mi dea niste idei interesante.

2 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Foloseste mult descrieri.scrie cat mai multe expresii deosebite gen: ploaie nesfarsita de frunze, picuri reci si cristalini, covor tesut migalos din frunze, vartejuri jucause, vant vioi, geamatul vantului, etc.Sa ai inspiratiewinking

| Ioana_2144 a răspuns:

Era o zi furtunoasa de toamna vantul batea in ferestrele oamenilor iar frunzele aurii cadeau pe covorul cel auriu si galbui
Incepe si tu asa restul il faci tu dar cu multe expresii frumoase eu te-am ajutat cu ceam putut nu ma pricem la literatura ma pricep la gramatica happy