| PeroAlexandru12345 a întrebat:

Am terminat clasa a 8-a si la examen media mea a fost 7.94. Cand am depus fisa cu optinuni nu prea ma interesasem de licee, deci am ajuns la economic turism si alimentatie. Acum sunt in vacanta de vara si sunt decis sa ma transfer de aici pentru ca nu mi se potriveste. Ma gandesc sa ma mut din al doilea semestru la o clasa de economic (in acelasi liceu) sau sa merg la un alt liceu pe profilul electronica si automatizari. As vrea la electronica si automatizari pentru ca am auzit ca dupa facultate pot iesi mai bine, cu o meserie mai bine platita.Intrebarile mele sunt:este greu la electtonica si automatizari? (specific ca nu prea stiu fizica, dar pot sa invat daca asta mi ar aduce un viitor mai bun). 2big grinaca ma transfer din al doilea semestru, pot recupera materiile de acolo(fizica, circuite, etc). Va rog sa scrieti ce ati face voi in locul meu, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Nu stiu cum e cu liceele tehnice dar cu cat te transferi mai devreme cu atat mai bine, poti sa vorbesti cu profesorii care intra in contact cu profilul la care vrei sa te transferi, sigur ei stiu mai multe

| PeroAlexandru12345 explică (pentru Yurisa):

Ok dar crezi ca ar trebui sa merg la profilul economic sau electronica si automatizari?

| PeroAlexandru12345 explică (pentru Yurisa):

Ok dar ideea e ca nu sunt nici decis ce sa aleg dintre profilul economic si electronica si automatizari, la care invat lucruri mai utile? Mersi de raspuns.

| Yurisa a răspuns (pentru PeroAlexandru12345):

Daca vrei o cariera practica cred ca ambele profiluri te ajuta. Sa stii ca liceul nu conteaza foarte mult, poti sa faci ce vrei oriunde