| roriii a întrebat:

am terminat clasa a 8a si acum trebuie sa imi aleg un profil si sincer nu prea stiu. eu m-am gandit la mate-info sau stiinte sociale.Ce parere aveti? Care dintre aceste doua sa aleg? e urgent!

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dacă te pricepi la matematică, poți alege mate-info, însă dacă ești pe lângă și ți-e frică de bac, du-te la științe sociale sau filo.
Baftă.

| mihasiandra a răspuns:

Mate pentru ca, dupa mine stiinta e mai grea

| CréativePanda a răspuns:

Mate-info e super greu, sincer... Bine, probabil depinde si de liceu, dar nu te sfatuiesc sa te duci la mate info, e materie multa si grea, si la BAC e dezastru.winking