| Alt a întrebat:

Am o problema, daca o pot numi asa. Sunt in clasa a 8-a si mai am putin pana trebuie sa ma decid la ce profil sa merg. Oscilez intre mate-info si stiinte-sociale, dar sunt nehotarata. Am cerut parerea unor persoane in legatura cu asta, m-au indemnat sa merg la mate-info. Ma gandesc cel mai mult la facultate, daca aleg mate-info am deschidere mai mare spre facultati. Ma consider buna la mate, singura mea problema este cu chimia si fizica, la care nu ma pricep deloc. Pe de alta parte, m-ar tenta stiintele-sociale, dar cum am spus, daca merg la profilul acesta, variantele mele pentru viitor privind facultatea sunt, oarecum, "limitate". Stiu ca indiferent de profilul liceului la care merg, pot urma orice facultate, dar daca fac stiintele sociale, imi va fi mai greu sa urmez o facultate cu profil de real.Alti copii spun ca la mate info sunt doar copii slabi la invatat ca se intra cu medii mici, ca cei de la mate info sunt marginalizati de ceilalti, sunt chiar indecisa! Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac, la ce profil ar trebui sa merg? V-as multumi daca mi-ati putea raspunde, orice parere ma ajuta! Va multumesc si daca ati citit tot.

1 răspuns:
| dorin1990 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ce iti place mai mult, daca esti o persoana mai visatoare careia ii place si sa citeasca te sfatuiesc sa mergi la stiinte sociale si apropo exista multe facultati in acest domeniu pe care le poti urma.Succes!