Întrebare recomandată | b34TdoWnLiV3 a întrebat:

sunt clasa a8-a si nu stiu la ce profil sa ma duc.Eu sunt la fel de bun la mate cat si la romana.(Nu vreau la mate-info). Zilele astea m-am gandit la stiinte ale naturii.Voi ce parere aveti? Pot sa fac profilul stiinte ale naturii iar dupa sa dau la facultate de informatica? Funda!; x!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieten, poti sa mergi unde vrei tu, dar iti recomand sa mergi la un profil cu materii la care stii bine, nu de alta dar sa nu te trezesti cu note miciwinking

Eu unul asi recomanda sa incerci la Bio-chimie big grin

| ana5 a răspuns:

Poti sa te duci unde vrei dupa ce termini liceul, iar profilul este bun, atata timp cat iti place tot este bine.

| MariiMelon a răspuns:

Da. Si eu termin acum clasa a opta, dar voi da la mate-info deoarece nivelul clasei este mai ridicat. La stiinte naturii nu faci atat de mult informatica si matematica este si mai usoara din cate stiu. Eu te-asa sfatui sa dai acolo, dar prima data sa te interesezi care clasa va fi mai buna.

| VladVladut1998 a răspuns:

Buna eu sunt la profilul real si anul acesta am terminat clasa a-9-a sinu este chiar asa de greu si in plus daca terminu la un liceu profilul real poti face o facultate de informatica si poti sa faci o meseriedin care poti scoate multi bai da si daca mergi la profil uman si daca inveti o limba straina la perfectie poti sa te faci translator si castigi si din asta foarte multi bani.
Decizi iti ramane tie eu unul am ales realu pentru informatica.
Sper ca te-am ajutat.

| FaneEeE a răspuns:

Frate, nu sta prea mult sa te gandesti ca de fiecare data cand te gandesti o sa te razgandesti... Gandeste-te ce doresti sa faci pe viitor... Daca ai de gand sa faci o facultate gandeste-te ce fel de facultate, Foarte Simpluhappy Fa ce vrei sa fi tu in viata, nu ce vrea veata sa fihappy

| danutssu95 a răspuns:

Da-i la filologie