| anonim_4396 a întrebat:

am un Nokia Asha 200, sunt in reteaua Cosmote, am cartela Frog. va rog frumos ajutati-ma sa imi setez telefonul pentru a merge internetul... imi apare acea eroare cu 006... Rspunsul cel mai detaliat primeste funda.

Răspuns Câştigător
| ady9631 a răspuns:

Buna! Si eu am cartela FROG si imi merge netul am Nokia asa 201 trebuie sa activezi optiunea webnwalk dai un mesaj cu textul A WNW la 969 apoi dupa ce urmezi instructiunile dai alt mesaj cu teztul SETARI tot la 969 iar daca setarile nu se pot face automat uite aici setarile manuale: http://cosmoteromania.custhelp.com/......web'n'walk si activezi extraoptiune frog enjoy si ai net nelimitat. Sper ca te-am ajutat, bafta!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru ady9631):

Am facut asa cum mi-ai spus... am configurat manual telefonul si din nou imi arata ca este imposibil de conectat straight face ce sa mai fac?sad

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru ady9631):

Unde trebuie sa intru pentru a seta acel profil ca implicit pentru internet si JAVA?