| justme97 a întrebat:

Bunahappy am un Samsung galaxy s2 de abia achizitionat.am facut setarile pentru internet de pe orange.ro dar tot nu merge.imi spune:problema la conectarea de date serverul nu a reusit sa comunice.incercati mai tarziu. am reverificat setarile si le am completat corect dar tot nu merge. aveti vreo idee ce sa mai fac? funda rasp care ma va ajuta happy

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa refaci setarile exact ca in tutorialul de mai jos:
http://www.orange.ro/....../iq/119222
Pe langa aceste setari trebuie sa ai in vederea activarea optiunii "Utilizare Pachete de Date" urmand pasii: Menu - Setttings - Wireless & Networks - Mobile Networks - Use pachet data.

Cu prietenie,
Orange helper