| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am un stick de la Vodafone pentru internet(wireless). Acesta poate fi conectat doar la laptop si la calculator.
As vrea sa intreb exista vreo posibilitate sa prind net si pe telefon, dar in afara de aceea de a cumpara router. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În primul rând, depinde de telefon (dacă merge să se lege la net prin USB sau nu), dar și de PC (dacă are sau nu adaptor WiFi) și de sistemul de operare.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Da este smartphone, dar eu nu doresc sa il leg la laptop, doresc sa am net pe telefon folosind foar stick-ul si eventual sa cumpar un adaptor sau ceva, la asta ma refeream.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pffff... ce zic eu si ce raspunzi tu!
Oricum, daca e vorba despre un laptop, presupun ca are adaptor wifi integrat. Daca are s.o. mai recent decat WinXP, ar putea sa mearga.
Google dupa "PC tethering" si cu putin noroc, poate reusesti.