| Anonima568 a întrebat:

Buna ... am un telefon Samsung S5230 , si la el pot sa blochez unele aplicatii ( cum ar fi mesaje , jurnal de apeluri , agenda telefonica etc. ) asa , si acolo cere o parola , dar , eu mi-am uitat parola , ce as putea sa fac ca sa bag o alta parola , daca vreau sa o schimb de la " schimba parola " imi cere parola curenta , si eu nu o stiu . plz help ! ms anticipat , funda + vot

Răspuns Câştigător
| Dimas a răspuns:

Nu pot trimite mesaje((.dar iti scriu aici))

formeaza:
*2767*3855#
...dupa ce ai format nu mai apasa nimic...telefonul se va restarta automat dar trebuie sa astepti vreo 2 minute(daca nu se restarteaza atunci peste vreo 5 minute dai start tu)
din telefon va fi sters tot (copiaza undeva contactele daca nu le-ai blocat si pe ele)
si telefonul va fi ca nou

4 răspunsuri:
| Dimas a răspuns:

Mai ai nevoie de ajutor? te pot ajuta scriemi si iti spun cum

| Dimas a răspuns:

Aoleu. deci ce am in telefon trebuie sa trag pe altu si dupa pe bag la loc nu?

DA))... daca iti trebuie ...va fi sters tot din telefon si parola care ai pus-o si ai uitat-o.o sa poti pune parola noua daca o sa mai doresti.telefonul va fi ca nou.va fi totul in regula crede-ma.nu o sa mai mergi la vreun specialist.totul va merge.am facut asta la mai multe telefoane Samsung chiar si la tel. meu s5230

| Alex_3756 a răspuns:

Am telefon exact ca tine Samsuns GT-S5230, si eu mi-am blochat unele obtiuni, dar nu mi-am uitat parola. Imi cer foarte mare scuze... ca nu te pot ajuta da-mi add la id de mess sNooZe01@yahoo.com, pana atunci caut pe net sa ma documentez. Salut!

| Maimmai a răspuns:

Si eu am patit la fel spune-mi si mie daca ai rezolvat problema big grin