| anonim_4396 a întrebat:

Am visat ca am flirtat cu Satana. Avea foorma de om si stiam cine e, dar se lua de mine [ flirta]. Oare ce inseamna? sad [ si nu, nu ma uit la filme de groaza big grin]

3 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Pai ar fi bine sa mergi la biserica. cred ca ai ceva necurat in tine. parerea mea, sa bei niste aghiazma cind te scoli si sa te mai rogi la iconite.
Funda?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ca te cam joci cu focul. Potoleste-te o vreme, daca te gandesti bine iti dai seama unde te-ai cam ratacit. Toti avem o constiinta care ne ajuta cand avem nevoie si ii cautam ajutorul. In vis subconstientul tau te-a avertizat de ceva ce deja stii dar nu-ti dai bine seama. Poate fi o persoana din viata ta care sa te traga intr-o directie neprielnica, o latura a ta care prinde contur desi ti-ar fi mai bine s-o lasi latenta, o situatie sau activitate care stii ca s-ar putea sa te afecteze dar totusi te cam mananca pielea sa incerci. Asa ca te-ai "avertizat" singura in vis - sa nu spui ca n-ai stiut. Nu ma pricep la descifrat vise dar mi-ai amintit de ceva din adolescenta si acum parca inteleg mai bine.

| BMA a răspuns:

Nu-mi amintesc sa fi flirtat (si) cu tine...sau poate.am avut multe.

inseamna sa lasi prostiile si sa treci la treaba serioasa.winkingstraight face