| Dragos199610 a întrebat:

Despre okazii.ro.de exemplu daca am gasit un cumparator la ceea ce eu vand, si el este din alt judet cum ii trimit ceea ce vand eu? prin posta romana? si daca da cum sa fac asta trebuie sa vorbesc cu ei dinainte? si cum functioneaza la ei asta cu plata la ramburs?

1 răspuns:
| Reminisce a răspuns:

Te duci la poștă cu pachetul pe care trebuie să-l trimiți iar acolo vei avea de completat două foi: una pentru trimitere și una pentru ramburs. Ai grijă că pe cea de ramburs tu ești destinatarul iar el expeditorul. Acolo vei trece și suma pe care o ai de primit. Nu uita că tu trebuie să plătești taxele poștale, deci ar trebui să-i pui produsul mai scump ca să-ți acoperi și asta. Cumpărătorul va fi nevoit să plătească înainte de a primi pachetul. După câteva zile, un poștaș va veni la ușa ta să-ți dea banii. Dacă nu te găsește acasă, îți va lăsa un mandat și te vei duce tu la poștă să-i ridici. Baftă!