| Twister09 a întrebat:

Buna ami place de o colega de clasa si nu stiu cum sa fac sa fiu cu ea, sau ce sa-i zic.
Eu sunt un baiat la locul meu, nu beau, nu fumez nu am anturaje ca altii, sunt si timid.
Am observat ca la ore, ea se mai tot uita la mine, sau cand ma duc acasa se uita la mine sa vada cu cine ma duc, si cand mai zic ceva glumet rade, adica rad mai multe fete dar e si ea intre ele.
I-am dat cerere de prietenie pe Facebook, nu mi-a acept, dar nici numi sterge cererea, dar am aflat de ce nu acepta cererea de prietenie, nu acepta pentru ca nu-i apar cererile de prietenie pe telefon, mi-a zis asta un coleg ce o are ca prieten ca nici nu lui nu ia aceptato si ala a intrebat-o si i-a zis.
Sunt si putin gelos, ea la scoala e in grupa b, eu sunt in grupa a, si in grupa b este un singur baiat si cu ala mai vorbeste ca am vazut ca mai vorbeste din cand in cand, dar vorbesc pe maghiara si nu inteleg ce vorbesc.
Eu cu ea n-am vorbit niciodata, doar ce ne salutam, pentru ca suntem in anul 1 si nu prea cunoastem, si cum am zis mai sus la ore se mai uita pe mine si mai rade la glumele mele.
Ami puteti spune ce sa fac? sau o pot face cumva sa ma placa sai atrag atentia spre mine? sau sa mai astept sa ma mai imprietensc cu ea, sa treaca timpul sa ne cunoastem mai bine?

1 răspuns:
| Markus1998astro a răspuns:

Salut prietene bagate si tu in seama cu ea nu astepta sa se bage altul in locul tău daca se uită la tine asta nu inseamna neaparat ca te place sau nu înțelegi. Da acum daca tu o placi actioneaza nu sta pe gânduri cand eram mai mic aveam 16 ani imi spunea un prieten bun frate cu rușinea mori virgin eram si eu o fire mai timidă retras asa eram cunoscut doar in grupul meu de prieteni si atat. Vorbește cu ea încearcă să o întrebi cate ceva ce ii place sa faca in timpul liber sau poti fi si mai infmdraznet sa o inviti la un suc. Acuma tu stii sper ca te-am ajutat!