| passenger a întrebat:

Anul acesta am trecut in clasa a 9-a si nu pot spune ca sunt foarte uniti (ca si clasa). Adica stam mai mult cu altii de la alte clase. Stau si ma intreb... Oare asa o sa fim si in a 12-a? Tot asa neuniti, necunoscandu-ne? Oare o sa treaca repede acesti ani de liceu? sad Din ce clasa o sa inceapa adevarata distractie?

1 răspuns:
| Alexy271 a răspuns:

Bunahappy Imi aduc aminte ca in clasa a 9 si noi eram exact la fel. Nu eram deloc uniti, era fiecare cu grupul lui. Dar asta e din cauza ca sunteti la inceput, inca nici nu va cunoasteti asa bine. La noi distractia maxima a inceput din clasa a 10 big grin acum sunt a 11 si imi vine sa plang cand ma gandesc ca inca un an si ne vom despartisad. Incearca sa iei tu initiativa, vorbeste cu cat mai multi, propune activitati impreuna, ceva sa va apropie, de ex: mergeti la un suc/pizza acum inainte de vacanta, sau al patinoar si propune-le tu daca ei nu zic nimic, fara sa iti fie rusine, sau teama cum vor reactionahappy. In orice caz, o sa vezi ca nu vor fii toti anii asa, crede-ma. Nu degeaba se spune ca"Anii de liceu sunt cei mai frumosi ani din viata", si chiar cred asta.happy Bafta...