| Nicoleta_Talida_2000 a întrebat:

Anul acesta m-am mutat in clasa a 11. a pe profil de mate.info intensiv.Clasele a 9-a si a 10-a le.am terminat la un alt liceu pe profil de mate.info.
Din motive personale as dori sa intrerup liceul un an. Este posibil ca anul viitor sa ma inscriu din nou in clasa a 11.a?

1 răspuns:
| ananeacsu34 a răspuns:

Da,e posibil. Parintii trebuie sa se duca la liceul de unde provii si sa faca o cerere prin care vrei sa renunti la clasa 11, dar daca la anul, atunci cand te inscrii din nou, ai 18 ani, trebuie sa alegi un liceu cu cursuri la seral si sa repeti clasa 11, iar in plus vei mai face inca 2 ani ca sa dai examenul de bac, pentru ca, cursurile la seral au 13 clase, nu 12