| ElenaElenaF a întrebat:

Sunt in Italia de 9 ani, am trecut acum clasa 11a la un liceu economic. As vrea sa ma intorc in Romania anul viitor dar ar insemna sa ma inscriu in clasa a 12a tot la un liceu pe acelasi profil. Este posibil, sau trebuie sa repet anul?

2 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Te-as sfatui sa termini scoala acolo. invatamantul din Romania este PRAFFF!

| luck96 a răspuns:

Nu, ar trebui sa te inscri tot in clasa 11 la acelasi profil, am avut o colega care era intra 5a in Italia si cand a venit sa incris intra 6a, si era mai mica ca noi, intelegea un pic mai greu, altfel faci fata cand esti mai mic. La tine e mai mult de materie, asta ar insemna sa pierzi un an de materie.