| Twicsu a întrebat:

anul acesta voi termina clasa a 12-a. Sunt la liceu la profil stiinte ale naturii si sunt foarte nehotarata pentru facultate. In primul rand, de note nu imi fac foarte multe griji pentru ca am intentia sa ma pregatesc din timp pentru bacalaureat, deci mi-am propus mai intai sa dau la academia de politie apoi ma razgandisem pentru medicina. Chestia e ca am ramas tot pe ganduri si ma gandeam daca imi puteti da ceva sfaturi, idk. Dau funda! ( sorry daca nu ma incadrez in categorie cu intrebarea asta )

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Servus, admiterea la medicina nu e floare la ureche. Nu intri doar pentru ca ti-ai propus. De obicei se intra cu medii peste 9. Multi care dau la medicina au inceput cu meditatiile din clasa a 11. De obicei dai la bio si ch/fizica la alegere(la Bucuresti dai la toate 3)
Daca le stapanesti, si chiar vrei medicina atunci sari cu burta pe carte.
Fa un tabel cu ce iti place, cu avantajele/dezavantajele fiecarei universitati si dupa alegi.
Totusi nu te baga la medicina daca nu esti 100%.E o meserie frumoasa, dar daca nu iti place atunci pa. O sa fie enorm de invatat, dupa 1-2 ani de medicina, tot ce ai avut de invatat pentru bac o sa ti se pare nimicuri.
Succes

2 răspunsuri:
| tina28 a răspuns:

Medicia este o alegere foarte buna ..trebuie sa stii ca cei 6 ani care vor urma sunt lungi si presarati cu cursuri grele daca nu ai probleme cu invatatul atunci bafta, axeaza-te pe o ramura de viitor si nu uita trebuie sa faci si ce iti place

| TeckTonik997 a răspuns:

Am aceeasi problema doar ca sunt pe a 11-a happy