| iarinaa a întrebat:

ar putea cineva sa imi recomande o carte despre o iubire mai complicata, dar cu final fericit? Sau o poveste de dragoste cu nabadai in care finalul sa fie ori fericit ori trist? Va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| Kandia15 a răspuns:

Citeste " Mincinosii" de E. Lockhart. Iti recomand din suflet aceasta carte. Finalul e neasteptat ( daca vrei sa o citesti, te rog nu citi nimic de la ultima pagina). e un citat pe carte " Citeste Mincinosii. Si daca cineva te intreaba cum se termina, minte, pur si simplu". E mai mult decat geniala. Nu iti spun despre ce e vorba, te las pe tine sa descoperi. E genul de carte pe care nu o mai lasi din mana. Eu am terminat-o intr-o zi. Atat de mult mi-a placut. Si inca ceva! Nu te uita la recenzii pe net, caci o sa dezvaluie misterul cartii care o face asa speciala. Pot sa iti spun doar ca: e geniala, e de iubire complicata si nu iti spun nimic despre final happy

2 răspunsuri:
| 3amthinking a răspuns:

Pentru toti baietii pe care i-am iubit- Jenny Han si a doua carte din colectie: P.S. Inca te mai iubesc tot de Jenny Han (logic). Sunt super cartile, poti citi recenzii dar ai grija la spoilere.

| Kikimina a răspuns:

Buna! Eu stiu doua carti dar oricum, „O zi!„ si „Sapte povesti de dragoste„.Dar te anunt ca „O zi!„ este cam lunga!