| NikiNicole a întrebat:

Buna,
As avea nevoie de un sfat. De cateva saptamani am inceput ies cu o gasca noua, prietenii unei prietene. Problema este ca acestia obisnuiesc sa bea cate ceva de fiecare data, iar mie nu imi place nici sa fumez, nici sa beau. De accea, fac misto de mine si imi spun ca nu stiu sa ma distrez, ca nu sunt cool. Ce sfat imi dati, cum sa le raspund?

6 răspunsuri:
| cristime a răspuns:

Daca tiar zice gasca ca e cool sa te sinucizi tu te-ai sinucide? laughing Astea nu se numesc prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeashi problema, cu colegii mei.majoritatea fumeaza si beau si nici mie numi place...sincer, prefer sa am doi, trei prieteni calumea, decat sa ies cu gashca care fac misto ca dc nu fumezi sau ca dc nu-i beihappy mai importanta este sanatatea ta...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| DeeDeeMe a răspuns:

Eu nu cred ca esti mai cool daca fumezi sau daca bei si nici ei nu sunt doar pentru ca obisnuiesc sa bea sau sa fumeze.Parerea mea este sa nu le arati ca te deranjeaza glumelele lor.