| kittykat a întrebat:

Bună, aş avea o problemă mai complicată.
Pe un stick am stocat o mulţime de poze şi mai multe fişiere, am avut nevoie de el să-mi scot nişte fişe la imprimantă în oraş, totul bine, a doua zi nu mai erau pozele pe stick, le-am căutat ne nebună am crezut că le-am mutat dar nu erau.
Am căutat mai multe programe de recuperare a fişierelor şterse dar nu am găsit nimic bun. Ce pot face să le recuperez, pozele erau extra valoroase, sau măcar dacă aş putea să mi le recuperez din pc de unde au fost tot şterse.
Ajutaţi-mă vă rog şi mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Niciodata, dar absolut niciodata sa nu mai mergi la xerox cu stick-ul pe care ai date importante. Alea de acolo sunt cele mai proaste femei de pe fata pamantului. Deasemenea, intotdeauna tine-ti fisierele importante salvate in MINIM 2 locatii.

Mai intai, nu mai baga NIMIC pe stick-ul tau. Vei suprascrie datele si recuperarea pozelor sterse va deveni imposibila.

Descarca-ti Recuva si da-i sa caute in calculator si pe stick. Poate reuesti sa recuperezi ceva. Pe net se vorbeste ca e un program foarte bun. Pe mine sincer, de putinele ori cand am avut nevoie nu m-a ajutat. Dar nu strica sa incerci.

Programul il descarci de aici, gratuit: http://www.piriform.com/recuva

Daca nu reusesti sa recuperezi cu Recuva, du stick-ul la un centru de recuperare date. Nu uita ca mai intai sa-ti copiezi tot ce ai pe stick in calculator, in caz ca(prin absurd) si aia de la centru fac o prostie. Am auzit(deci nu garantez nimic) ca astia sunt destul de buni in recuperari: http://www.recuperaridate.ro/

Da-le un telefon(numarul e pe site) si iti zic ei toate detaliile(pret, etc). Pentru un stick nu cred ca au tarife prea mari.

| kittykat explică (pentru Andruşcă):

Oh mulţumesc mulţumesc, nu am mai pus nimic pe stick şi oricum nu mai e nimic pe el decât un fişier în excel care era acolo. am să rezolv. Mersi!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pozele(șterse) de pe pc le poți găsi în recycle-bin, dacă nu ai golit după.