| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o intrebare am 14 ani si imi place un baiat din sc de la mine, imi pl f mult de el, dar nu stiu sigur daca si lui ii place de mine, multi copii imi spun ca ii place si lui, dar e timid si eu la capitolul dragoste sunt si mai si ca el... ce ar trebui sa fac sa vad daca ma place sa ii spun in fata mi-e frica si mi-e rusine de reactia celor din jur, ajutati-ma va rog mult, ...multumesc!:*:*:*happyhappyhappysadsadsad

Răspuns Câştigător
| al3exal3exx a răspuns:

De ce toata lumea ii spune sa treaca peste sa incerce sa uite etc...
nu face asta... daca nu ai tu curajul de ai spune. timite-i un biletel sau vorbeste cu o colega/coleg sa te ajute. dar nu lasa si apoi sa treci peste. exprimati sentimentele direct fata de el... si la varsta voastra exista dragoste

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dat fiind ce ai scris mai sus... parerea mea este ca ar trebui sa mai astepti... sa te mai maturizezi... sa nu-ti mai pese de reactia celor din jur... Dragostea mai poate astepta...

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea la varsta ta dragostea trece prin stomac nu prin suflet, incearca sa treci peste asta, intr-adevar acum este perioada cea mai critica dar ai rabdare, nu ramane lumea fara baieti sau fete. Sfatul meu este sa mai astepti si vei vedea ca nu o sa-ti para rau, poate cu timpul o sa gasesti altceva mai bun, ai rabdare toate la timpul lor.Bafta.

Bula
| Bula a răspuns:

Aceste sentimente sunt normale la varsta ta.
Insa nu trebuie "sa te indragostesti" de fecare baiat simpatic!
Mai tarziu vei intalni baiatul ideal, care te va indragi si pe tine, reciproc, care nu se va preface in sentimente, etc.
EL va fi cel adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU TE PLACE!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestie de obisnuinta, incepe o comunicare fara sa-l sperii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu poti si nu poti trimite o pritena sa il intrebe prietenul meu sia trimis cel mai bine pr sa ma intrebe daca il iub pentru ca ii era frica tot la fel se temea ca ii va pierde toate sperentele daca il voi refuza

| silvia_3962 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui sentimentele tale fata de el dar sa fiti numai voi doi, singuri.Ar fi bine sa i-o spui cu calm si cu regret ca nu ai facut-o pana acum Succes!