| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o intrebare.Sa nu ziceti ca sunt pennibila dar nu stiu ce sa fac adica.eu vreau sa fac un sport.nu stiu ce. dansuri, baschet, insa nu stiu cum fac celelalte fete. atunci cand sunt pe stop nu ma simt prea bine in pielea mea si nu am chef de niciun sportlaughing si cred ca m-as simti nasol sa merg la antrenamente si sa stau sa simt cum imi curge... vreun sfat ceva va rog?big grin multumesc.

6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Sport= endorfina("hormonul fericirii"). endorfina= mai putina durere + o stare de spirit mai buna. So... apuca-te de un sport cat mai repede!hee hee

| Bogdana a răspuns:

Incearca baschet.Atunci cand eu fac sport uit de toate problemele inclusiv ca sunt pe stop :d, nu te mai gandi ca esti pe stop, concentreaza-te la joc :dwinking

| MidnightLady a răspuns:

Am facut sport de performanta timp de 8 ani, si niciodata nu m-am simtit nasol la antrenamente in perioada menstruatiei. Alege ceva ce-ti place si sigur nu o sa ai probleme. Pe langa faptul ca e un mod placut de a petrece timpul liber, se stie ca sportul e sanatos, asa ca daca vrei sa faci sport nu lasa acest lucru sa te impiedice.
Bafta!

| zuzulici a răspuns:

Fa orice sport vrei numai nu te mai gandi in continuu ca esti pe stop... pentru ca asa o sa ai impresia ca iti curge in continu si nu ai sa te poti concentra.:*:*

| Zuzaaa a răspuns:

Eu cand am.nu fac nici moarta. nu suport sa simt.am facut de cateva ori da nu merge laughing simt ca nu stiu imi curge pe pantaloni ...chestii de genu`...

la baschet cand ai astfel de probleme nu prea merge ca ttrebuie sa alergi ...si repede pe deasupra.sa mai si sari. in fine

eu una as opta pentru volei.nu faci chiar atat de mult miscare. adica doar dai din maini laughing si na.sa zicem mai sarid e cateva ori ca sa prinzi mingea.sau chestii de genu`. si 1. ai certitudinea ca nu o sa te patezi sau sa ti se dezlipeasca chestia aia laughing.

faci cum vreiwinking eu ti-am spus parearea meah. pup:*

succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc de sfaturibig grin cred ca ma apuc de baschetlaughing.