| SofiaDalinda a întrebat:

As dori cateva mesaje lungi de dragoste, pentru el.

Răspuns Câştigător
| Chernobyl a răspuns:

S-a intimplat pur si simplu sa te intilnesc si sa te iubesc, totul a fost asa, fara sa inteleg cum sau de ce si fara sa stiu ca viata mea se va schimba pentru totdeauna. Existi si iti multumesc, existi si asta este de ajuns… Pentru ca eu nu pot cere mai mult decat sa stiu ca acolo undeva… oriunde ar fi asta... esti TU, O PARTE DIN MINE!
Încă nu s-au inventat cuvinte care să te descrie,vocabularul meu, al tuturor este prea sărac în astfel de cuvinte, dar totu-şi voi incerca să zic cu ele, aşa puţine cum sunt... eşti de neînlocuit, eşti perfectă exact aşa cum eşti, sunt foarte mîndru că am o aşa fată ca tine... te iubesc!

Sunt momente cand ma intreb daca sunt fericit/a si ce reprezinta fericirea pentru mine? Este ceva abstract de care se leaga fiecare din noi sau ea exista cu adevarat?
Nu stiu daca as putea da o definitie a fericirii, dar cand ma gandesc la fericire ma gandesc la tine, la chipul si zambetul tau. Imi vin in minte lucruri marunte, dar speciale fiindca tu esti acolo in acele amintiri. Ma gandesc la momentele petrecute in zori cand pe jumatate somnorosi ne bem cafeaua impreuna, la noptile cand adormim imbratisati amandoi, la momentele de neliniste pe care le traiesc atunci cand nu esti langa mine. Fie ca sunt clipe fericite, fie ca sunt momente grele, tu esti mereu langa mine. Cred ca aceasta este fericrea: sa ai cu cine imparti totul; altfel la ce bun mai traim? Fericirea mea esti tu, ce norocos/norocoasa sunt ca existi si ca esti al meu/mea!

Ai apărut în viaţa mea, într-o zi în care nu ştiam ce e iubirea, pînă să mi-o arăţi tu. Puţin cîte puţin, m-ai lăsat să te cunosc şi, cel mai important, să te iubesc. La început, nu ştiam ce vreau, dar acum ştiu! Te vreau lîngă mine toată viaţa, să ne iubim ca doi copii, chiar şi cînd vom fi bătrînei. Înainte, cînd auzeam pe cineva vorbind despre sentimente, iubire şi ce înseamnă să ai pe cineva alături, mi se părea patetic şi începeam să rîd, dar, acum, ştiu ce înseamnă să iubeşti, şi asta datorită ţie, iubitule.
Ai lăsat iubirea ta să-mi îmbrăţişeze inima şi sigur n-o să-i mai dea drumul. Ştiu ce înseamnă dragostea, pentru că, atunci cînd nu eşti lîngă mine, mi-e dor de tine şi aş vrea să te simt aproape. Cînd te ating şi te sărut, îmi zîmbeşte sufletul! Simt cum iubirea noastră e cea mai frumoasă şi mai puternică, simt că mă iubeşti cînd mă priveşti în ochi şi te apropii de mine cu privirea ta caldă, plină de iubire. Ador să aud cînd spui că mă iubeşti! Sună atît de frumos aceste cuvinte spuse de tine, parcă le-ai învăţat să mi le spui doar mie şi atunci ştiu că sîntem făcuţi unul pentru celălalt şi că tu simţi la fel ca şi mine. Te iubesc şi ştii asta, dar vreau să îţi mai zic, ca să nu uiţi niciodată! Vreau să te fac fericit şi să nu ai nici o îndoială vreodată în legătură cu ce simt pentru tine. Vreau să te am alături, să mă iubeşti la fel şi să fim fericiţi împreună. Eu, iubita ta, îţi repet că te iubesc enorm şi sper să te fac să zîmbeşti şi să te simţi iubit citind aceste rînduri.

Acestea ar fi niste mesaje bune pentru el, o viata si o zi frumoasa.

1 răspuns:
| kalashnik a răspuns:

Vezi aici:

Mesaje de dragoste, is foarte frumoase
https://felicit.ro/mesaje-de-dragoste/

Sau mesaje de buna dimineata ori noapte buna
https://felicit.ro/mesaje-de-buna-dimineata/
https://felicit.ro/mesaje-de-noapte-buna/