| midnight_2375 a întrebat:

Ce opere studiem la limba romana in clasa a XII a? Ma intereseaza operele epice, nu cele lirice. As vrea sa le citesc acum. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| warwara a răspuns:

Hm...depinde ce alege profesorul sa faca, adica la unele genuri epice, se alege din mai multe romane. Eu stiu ca se studiau urmatoarele:
Ion
Padurea spanzuratilor
Enigma Otiliei
Patul lui Procust
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi
Morometii
Harap Alb
Hanul Ancutei
...si mai sunt cred, dar nu mi le amintesc happy

| MoNsTeR a răspuns:

Ioi mamacrying((... cate opere de citit.in cat timp le terminibig grin?

| MoNsTeR a răspuns:

Pfff...km cat timp tzo duratstraight face?big grin.nu de alta de vreau sa ma duc la filo si mno.big grin

| midnight_2375 explică:

Majoritatea le-am citit laughing

si nu sunt tocilara laughing pur si simplu imi place sa citesc big grin