| Genuitoarea a întrebat:

as dori sa imi sarbatoresc si eu ziua de nastere la restaurant Bueno, Constanta pe tomis. implinesc 16 ani si sincer nu stiu cum sa fac.sa fac rezervare, sau sa ma duc direct cu invitatii.am nevoie de niste ideei. poate si-a facut cineva ziua acolo si ma poate ajuta.Multumesc mult

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Buna.
Nu mi-am facut ziua acolo dar stiu cum se procedeaza. Trebuie sa mergi acolo si sa vorbesti cu seful de sala care eventual te va trimite mai departe la patron.Ideal ar fi sa te duci cu cateva luni inainte la restaurant pentru ca orasul e mare si poate isi mai doreste cineva sa inchirieze in aceeasi zi.
De preferat sa eviti sa inchiriezi sambata sau duminica pentru ca se fac nunti. Daca e in perioada postului e mai sigur, pentru ca nu se fac nunti sau botezuri.
In rest depinde de norocul tau si de cum te adresezi happy
Succes!