| 8irina8 a întrebat:

Buna
As dori sa invat engleza, stiti cateva metode de a invata destul de rapid?

Răspuns Câştigător
| HailSithis a răspuns:

Salut Irina, poti avea incredere in mine in urmatoarele sfaturi care le voi da deoarece am 3 diplome cu recunosatere internationala de la "Cambridge University".
Engleza ca orice alta limba necesita multa munca pentru a deveni fluent in ea, si "rapid" este aproape imposibil, dar poti face urmatoarele lucrui:
-Cauta meditatori/cursuri. Probabil cea ma rapida metoda, dar costa bani.
-Programe online. Roseeta Stone (costa bani, dar e cel mai bun program de pe computer) sau Duo-Lingo (Andoid si IOS cel mai bun program de pe smartphone, este gratis)
-Urmareste filmele cu subtitrare, incearca sa eviti orice e dublat.
-Distreaza-te! Ar fii o tampenie sa inveti engleza fortat. Fa in asa fel incat sa te distrezi pe parcurs.

Sper ca te am ajutat.
_(o.o)_

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pregatirea e cea mai buna metoda. Mai buna decat orice curs deoarece intr-o carte iti spune doar raspunsul corect, nu-ti explica si de ce e gresit si tu atunci nu te alegi cu nimic.