| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa va cer si eu un sfatbig grin.Acum doi ani o prietena de-a mea i-a dat id-ul meu verisorului ei.Ne-am inteles super si am inceput sa ne indragostim iar la inceputul lunii decembrie am devenit iubiti(pana acum nu ne-am vazut niciodata), insa dupa 5 luni dintr-o prostie ne-am despartit dar am ramas amici.Stiu ca inca ma iubeste(pot spune ca ce simtim e iubire)si mi-a cerut aseara sa ne impacam insa i-am spus ca nu stiu.
Problema e ca nu stiu daca sa ma impac cu el(am si plans din cauza despartirii noastre)insa imi e frica(daca pot spune"frica") sa nu irosesc timpul pe o relatie virtuala.HELP!

Răspuns Câştigător
| stweety10 a răspuns:

Pai acum depinde si de motivul despartirii voastre. Daca nu e ceva foarte grav, eu zic ca te`ai putea impaca cu el. Dar dupa 5 luni nu crezi ca ar fi cazul sa va vedeti? Vorbeste cu el si spune`i ca e necesar sa vina la tine, sa va vedeti fata in fata ca relatia voastra sa fie una serioasa. Pune`i conditia asta...asa sigur va veni sa va vedeti.

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu ai de ce sa irosesti timpul pentru ca nu l-ai irosi.Ar sta in fericirea ta alaturi de acel baiat si poate ca intr-o buna zi va iesi ceva mult maiserios intre voi! Depinde acum de ce simti tu pentru el dar daca este iubire frica nu ar trebui sa isi aiba loc.

| Corina a răspuns:

Draga mea, pe mess poti avea cati iubiti vrei tu, daca sunt la distanta, dar cu conditia ca tu sa nu investesti sentimente in aceste relatii virtuale. Deci, ca sa-ti raspund la intrebarea ta, da impaca-te cu el, daca poti sa-ti stapanesti sentimentele. Pe mess poti vorbi cum vrei tu, cat de dragastos doresti, dar atat. Fii sigura ca si el o face la fel, iar in realitate are alte iubite. De aceea te sfatuiesc sa-ti cauti si tu un prieten real, din acelasi oras cu tine, cu care sa te poti intalni si caruia sa-i daruiesti sentimentele tale sincere. Sa fii iubita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandeste-te daca nu e grav ii mai poti acorda o sansa, daca e chiar ceva iesit din comun eu zic sa iti vezi de viata ta

| ღﻻღAdrianaღﻻღ a răspuns:

Pai daca pana acum nu v-ati intalnit deloc nu iti pierde timpul cu el, cautati un prieten real