| deeutsa a întrebat:

de putin timp m-am despartit de iubitul meu... el a zis ca a facut asta pentru ca mie imi va fi bine... adevarul e ca am plans si am suferit mult cand eram cu el... dar de cand ne-am despartit am plans si am suferit intr-o zi cat am plans in 4 luni cat am fost impreuna... si adevarul e ca in 4 luni ne-am vazut o singura data pentru ca nu stam in acelasi oras... si i-am zis ca vreau sa ne impacam dar el nu vrea pentru ca a zis ca l-am mintit mult... vreau sa fac cumva ca sa ma impac cu el... dar nu stiu ce... imi poate da cineva un sfat? big grin

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

Ar trebui sa ii asculti sfatul, chiar este de apreciat ca si el a recunoscut ca "iti va fi mai bine fara el"... posibil ca el sa'si fi facut pe altcineva si a gasit un mod mai subtil de a'ti spune sa va despartiti, motivand ca langa el ai avea mai mult de suferit...incearca sa pui lucrurile in balanta, si cu el si fara el, oricum suferi! Macar daca renunti din timp la povestea asta, nu risti ca sentimentele sa devina mai profunde si il vei uita mai repede.Si daca toate astea si ceea ce ti-au zis si colegii nostri nu te-au convins...nu pot decat sa-ti zic sa lasi timpul sa le rezolve pe toate, sa nu faci presiuni asupra lui si...multa bafta!

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Am plans, am suferit, am mintit... judeca la rece aceste trairi si apoi raspunde:au legatura toate astea cu dragostea?

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa o lasi balta... Acel "fac asta pentru a-ti fi tie mai bine" de obicei este o metoda finuta de a-ti da papucii... Probabil si-a gasit pe altcineva... Mai bine lasa-l in pace, gaseste pe altcineva... o persoana pe care sa o poti avea langa tine, sa te stranga in brate si sa te asculte cand ai nevoie. Succes!

Janina
| Janina a răspuns:

Mai bine cauta sa ai o relatie adevarata, nu cred ca se poate numi iubit o persoana pe care o vezi odata la 4 luni.
zambeste si accepta situatia, eucred ca e mai bine asa, fiecare poate sa isi continue viata.

| moonY a răspuns:

Ai o sansa doar daca va putea face abstractie de faptul ca l'ai mintit si te va ierta.nu il presa, trebuie sa astepti putin sa isi puna gandurile si sentimentele in ordine, sa afle daca meriti o noua sansa.incredere.nu mai poate investi in tine, cel putin nu ca inainte.
personal, nu cred ca te va ierta.
dar mai asteapta sa va linistiti.si poate in timpul asta il si uiti

mira
| mira a răspuns:

Este vorba despre o relatie ratata si generatoare de suferinte.Mai bine renunta. Dragoste cu sila nu se poate.Gand bun. Mira

| TipulVerde a răspuns:

Nu-mi plac deloc chestiile astea la distanta unde contactul e rar sau inexistent... si e ciudat ca tu vrei sa te intorci la el dupa cat te-a facut sa suferi... nu stiu ce sfat sa-ti dau decat sa te invit la gand...

| Shery a răspuns:

Pai chiar l-ai mintit? Sau este doar o scuza ca sa se desparta de tine?
Sa inteleg ca tie rau iti e cu rau, dar mai rau e fara rau. eu zic sa treci peste asta, caci dragoste de-a sila nu se poate.
Si nu uita ca sunt multi baieti acolo, undeva, unul dintre ei care poate te asteapta chiar pe tine big grin

| tukhey23 a răspuns:

Seitul asta nu e pentru. ''ajutorarea samaritenilor'', sau e?

| maya_1276 a răspuns:

O iubire la distanta...provoaca si multe certuri pe baza neincrederi...

ce-l mai bine ar fi sa iti gasesti un prieten care sa stea aproape de tine. iar faptul ca l-ai mintit .pana la urma in viata orice om greseste...si poate cu timpul sa iti indrepte greseala...

asa ca multe bafta si cel mai important nu te lasa calcata in picioare de nimeni si nu face sacrifici mari pentru cineva care nu merita...ai grija de tine si dupa de alti!

| guess_who a răspuns:

Nu stiu care-i treaba cu iubirea de la distanta.Adica eu zic sa-l lasi in pace, ca poate si-a gasit si el o fata din orasul lui.
Crede-ma ca sunt o gramada de baieti, viata nu se termina doar la el.
Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ascultă-i sfatul și renunță.
O iubire la distanță cere cele mai multe sacrificii.
Un prieten din apropierea ta este cel mai bine și așa o să-l uiți pe celălalt.
Puteți rămâne amici, să vă vorbiți la telefon când și când.
Nu este un capăt de țară ai și nici nu a început lumea cu el, sunt băieți destui.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te opreste sa-l crezi ca-ti va fi mai bine? dar el nu-si da inca seama ca totul va fi in defavoarea lui.Ridica fruntea si continua...