| fetita97 a întrebat:

Buna as putea sa slabesc 15-20 kg in 3 luni cu urmatorul program?:timp de 3 luni nu mananc dupa ora 15:00, nimic dulce, paine deloc, seara ma plimb, dimineata alerg cam vreo 15-20 min.

3 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Dupa ora 15:00?
Dar ca sa fii sanatos trebuiau sa ai inclus toate mesele, iar tu nu ai cina.

Normal dupa ora 17-18 nu se mananca. Dar pe la ora 15:00 e prea devreme. Organsiul mai are nevoie si de glucide. Cate doua cubulete de ciocolata amaruie ar fi bune.

| 9gag a răspuns:

Daca urmezi programul asta in 3 luni...moristraight face...si acum iti spun sincer, corpul nu poate trai cu o masa sau doua luate pana la 15 si apoi sa mai si alergi si restul, in cel mai "bun" caz vei ajunge anorexica si pana la urma vei muri si in cel mai rau caz o sa mori cam in 2 luni de dupa ce vei ince dieta asta extrema. Daca tot vrei sa slabesti asa drastic iti recomand sa mergi la un doctor sau la un nutritionist si ei te vor sfatui asupra dietei ce trebuie urmata.Succes si nu uita Viata are Prioritate.

| ChuckybooM a răspuns:

Ai putea slabi in jur de 5 kilograme. Scuze ca te dezamagesc! Ar trebui sa alergi mult mai mult (2-3 ore), pentru ca din context inteleg ca pana in ora 15:00 cam ai voie sa mananci orice, iar apoi dupa ora 15:00, nimic dulce, paine deloc. Painea o scoti definitiv, indiferent de tipul acesteia. Cu dulciurile faci la fel... Daca faci ceea ce ti-am spus ai sanse sa slabesti 10 kilograme in 3 luni. Succes!