| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa dau o petrecere in pijamale, cu colegele de clasa!
Vreau sa imi dati multe idei de:
1.Bauturi si gustari
2.Decoratiuni
3.Distractii/Jocuri
4.Filme de groaza, si filme romantice
Orice ne-ar face petrecerea mai super!
dau funda la cele mai frumoase idei!

Răspuns Câştigător
| Alexaaandraaa a răspuns:

O petrecere in pijama este ocazia perfecta pentru a sta treji pana noaptea tarziu impreuna cu prietenii!
VESTIMENTATIE:
Scufie -Te face sa arati ca o batranica, dar pentru o petrecere in pijamale este cool.

Ciorapi -Cu model sau uni, ori sosete flausate sau cu cauciuc pe talpa...important este sa nu-ti fie frig.

Incaltaminte -Ce-ar fi sa porti o pereche de papuci de casa in forma de animale? Toti vor admira picioarele tale de "gaina".

Pijama -Numai cine vine cu pijamaua la pachet are voie sa participe!

MUZICA: Muzica linistita este ideala, de exemplu Dido, Coldplay, Alicia Keys, Nelly Furtado, Sarah Connor, Seal sau Usher.

PERNE SI PATURI: Foarte multe perne si paturi ca sa fie calduros.

BATAIE CU PERNE!: Unde sunt perne, vine sigur si bataia. Ai grija ca inaintea petrecerii sa aduni toate maruntisurile din camera.

MANCARE SI SUCURI: Ce petrecere este aceea fara snacksuri sau chipsuri, fara dulciuri si fara sucuri de fructe?

BAIETI?: Nu exista! Petrecerea asta este numai pentru tine si prietenele tale.

PAT: Pregateste o saltea mare pentru toate prietenele tale care vor dormi la tine.

JOCURI: Inventati o noua poveste WITCH sau ghiciti in ursuleti gumati: rosu=iubire, galben=succes, alb=claritate, verde=incredere, portocaliu=creativitate.

LUMANARI: Lumanarelele parfumate sau simple creeaza o atmosfera magica.

uite inca un site care te va ajuta http://lifestyle.ele.ro/Petrecere_in_pijama_--a3025.html;);)
Petrecere frumoasa! :o3 Pup!:*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Distracți-vă așa cum vă place, fără alcool!
Fiecare să aducă câte ceva.
Pa, pa.

| cooldreams a răspuns:

1. sucuri foarte sanatoase (!) din comert (Fanta, Sprite etc.) si de mancat: niste prajiturele, fursecuri, saleuri, floricele, sanvisuri etc. le puteti cumpara sau gati voi singure acasa!
2. niste lumanari parfumate si putina curatenie ajung (nu uiati de putina muzica ambientala!)
3. carti, adevar sau provocare sau puteti barfi pur si simplu (regula de baza)
4. horror: Shutter, The Unborn, Orphan, Priest, House, The Final, MIrrors (scuze nu stiu cum se numesc in romana big grin)
romantice: LOL, Step up Revolution, Hit and Run, Titanic!, the Vow, Veer etc.

| BeStMaN a răspuns:

Uita-te aici poate vezi ceva http://www.roportal.ro/......e-1924.htm